PROJEKTO PLANAS

 

1. Projekto pavadinimas: „Antanas Poška - pasaulio žmogus iš Gripkelių kaimo". Legendinio lietuvio keliautojo gyvenimo istorija.

2. Projekto vykdytojas: VŠĮ „AUTO MOTO group"

3. Informacija apie projektą teikiančią ir vykdančią organizaciją:

Kodas                                           302895974         

Adresas                                         Konstitucijos pr. 23A-122, Vilnius, LT-08105          

Telefonas                                     +370 685 71040    

Elektroninis paštas                     Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.            

Organizacijos banko rekvizitai (banko pavadinimas, kodas, sąskaitos numeris)

AB DNB bankas 40100 A.s. LT614010041200991980

4. Informacija apie projekto vadovą:

Vardas ir pavardė                       Gintaras Kazilionis 

Pareigos organizacijoje            direktorius          

Telefonas                                     +370 865 71040    

Elektroninis paštas                    Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

5. Misija, veikla:

  • Garsinti Lietuvos vardą.
  • Išsaugoti Lietuvos kultūros istoriją ir perduoti ją ateities kartoms.
  • Kurti dokumentinius filmus.

6. Projekto tikslas:

Įamžinti Antano Poškos atminimą, jo veiklą ir atkreipti dėmesį į nepakartojamo žmogaus kūrybinį palikimą. Susipažinti su Antano Poškos asmenybe, parodyti jo nuopelnus Lietuvai ir pasauliui. Prisidėti prie dar neišleistų leidinių spausdinimo, bendradarbiauti su entuziastais, turinčiais informacijos apie Antano Poškos gyvenimą. Atkartoti Antano Poškos keliones motociklais, sukurti dokumentinius filmus. Orientuoti A. Poškos istoriją kaip pavyzdį šuolaikiniam jaunimui.

7. Projekto dalių aprašymas:

Šiuo metu kuriamas dokumentinis filmas apie keliautoją, rašytoją, publicistą, esperanto kalbos populiarintoją, mokslininką, antropologą, gimto krašto patriotą Antaną Pošką. A. Poška buvo kūrybingas tyrinėtojas, nepaprasto likimo įdomus žmogus, poetiškos sielos keliautojas ir mokslininkas. Paskutinį gyvenimo dešimtmetį jis tvarkė savo turtingą archyvą, rengė spaudai savo knygas. Devintajame dešimtmetyje sušlubavo jo sveikata ir po ilgos sunkios ligos 1992 m. mirė. Norime surinkti kiek įmanoma daugiau informacijos apie A. Pošką ir atkartoti jo gyvenimą dokumentiniame filme.

2013 m. liepos 11-22 dienomis vyko kelionė aplink Baltijos jūrą, rusų gamybos motociklais (motociklas FN, kuriuo tuo metu keliavo A. Poška yra itin retas, todėl buvo pasirinkti seni Ural ir Dnepr markių motociklai) maršrutu, kuriuo pravažiavo garsusis keliautojas. Kelionė nufilmuota. Maršrutas tęsėsi Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Lenkijos keliais. Šiuo metu yra baigiamas kurti dokumentinis filmas. 

2014 m. lapkričio 7 dieną vyko konferencija, kur buvo pristatytas projektas- „Pasaulio žmogus iš Gripkelių".

2014 m. birželio 3 - liepos 18 dienomis vyko ekspedicija į Kaukazą. Kelionės maršrutas driekėsi per Lenkiją, Slovakiją, Vengriją, Rumuniją, Bulgariją, Turkiją, Gruziją, Azerbaidžaną, Armėniją, Gruziją, Ukrainą ir MoldovąJi skirta paskutinei A. Poškos kelionei atminti. 1972 metaismarkės motociklu, kurį vairavo Gediminas Ilgūnas, buvo pravažiuota 8081 km. Ekipažą sudarė Gediminas ir Birutė Ilgūnai bei A. Poška.

Ekspedicija po A. Poškos tremties vietas:

2016 m. planuojama ROYAL ENFIELD motociklais pakartoti legendinio keliautojo A. Poškos kelioną į Indiją. Pagal Antano Poškos rašytinį palikimą apie kelioną, į kurią jis leidosi 1929 m. rudenį, kartu su M. Šalčiumi, iš Kauno per Marijampolą, Kybartus pasiekė Vokietiją ir keliavo toliau pietų kryptimi. Pasiekę Viduržemio jūrą, persikėlė per ją ir toliau keliavo po Egiptą, per Artimuosius rytus ir pasiekė Indiją. Kelionės metu A. Poškos ir M. Šalčiaus keliai išsiskyrė. Kelionės nuotykius ir gyvenimą Indijoje, keliautojas aprašė knygoje „Nuo Baltijos iki Bengalijos".                 

Projekto dalyviai:              

Gintaras Kazilionis, Gediminas Vilniškaitis, Justas Guobys, Jolanta Stumbrienė, Darius ir Živilė Valaičiai, Jolita ir Robertas Moliai, Erikas Gembickis, Liudmila Kazlauskienė (Lapė), Erika Glazačiovaitė.                                    


 

Kreipiamės į visus, kurie prisimena Antaną Pošką ir kurie turi bet kokio pobūdžio informacijos, apie Antano Poškos gyvenimą, biografinius faktus, fotonuotraukų, ir būtume dėkingi, kad minėta informacija pasidalintumėte. Informaciją galite siųsti el. pašto adresu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. . Siųsdami medžiagą prašome nurodyti šaltinius, iš kur ta medžiaga paimta.

Taip pat būtų malonu, jeigu rastumėte galimybę, būdami tiek fiziniu, tiek ir juridiniu asmeniu, finansiškai prisidėti prie dokumentinio filmo kūrimo. 

VšĮ "AUTO MOTO group", įm. k. - 302895974, adresas: Vilniaus m., Konstitucijos pr. 23a-122,

A.S. LT614010041200991980, AB DNB bankas